top of page

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Zamościu

3 dni rywalizacji podczas 30. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w łucznictwie, która została rozegrana w dniach 19-21 lipca w Zamościu zakończyła się dobrze dla naszych zawodników, jednak w tym roku bez medali w tej imprezie.

W Zamościu nasz klub reprezentowali juniorzy młodsi w składzie Jakub Dutkowski, Julia Pląskowska, Nikola Syma oraz Anna Szymańska.

Bardzo dobrze zaprezentowała się wojewódzka drużyna kadetek w składzie z Julia Pląskowska, Nikola Syma, Anna Szymańska oraz Magdalena Górska (UKS Grot Ruda Śląska), która zajęła ostatecznie 5. miejsce po zaciętym pojedynku w barażu z zespołem Łucznika Żywiec.

Mikst w składzie Jakub Dutkowski i Anna Szymańska zakończył swoje zmagania w 1/4 finału na 8 miejscu.

Indywidualnie najlepiej pokazała się Anna Szymańska zajmując 8 miejsce, a także Jakub Dutkowski, który po kwalifikacjach zajmował 7 miejsce, a po eliminacjach uplasował się na 9 miejscu.

"Byliśmy blisko zdobycia 3 medalii na tej Olimpiadzie Młodzieży w Zamościu, wpierw zespół kadetek przegrał w bardzo ciężkim i zaciętym pojedynku o strefę medalową z Łucznikiem, póżniej z tym samym Łucznikiem przegraliśmy ćwierćfinał w mikstach. W niedziele w dobrej dyspozycji była Ania, która również uległa w ćwiercifnale zawodniczce z Marymontu Warszawa. Czujemy wszyscy lekki niedosyt, bo medale były naprawdę blisko" - tak komentuje start naszych zawodników trener Dawid Michalski.