top of page

Natalia Michalska została Mistrzynią Polski Seniorek!

Od 6 do 9 września w Żywcu rozgrywały się LXXXVIII Mistrzostwa Polski Seniorów. Nasz klub reprezentowało aż 9 zawodników, w tym aż 6 kobiet: Martyna Stach, Natalia Michalska, Ewelina Jadczyk, Anna Szymańska, Anna Kołodziejczyk, Małgorzata Janicka. W drużynie męskiej zaprezentowali się Jakub Dutkowski, Stanisław Sypion oraz Bolesław Szołtysik.

W rundzie kwalifikacyjnej nasi zawodnicy zajmowali następujące miejsca: Martyna Stach (3 miejsce), Natalia Michalska (9 miejsce), Ewelina Jadczyk (25 miejsce), Anna Szymańska (27 miejsce), Jakub Dutkowski (28 miejsce), Anna Kołodziejczyk (43 miejsce), Malgorzata Janicka (48 miejsce), Stanisław Sypion (51 miejsce) Bolesław Szołtysik (53 miejsce)

W piątek była również okazja do zdobycia małych medali w ramach strzelania rundy FITA na 70, 60, 50, 30 metrów (wśrod kobiet) oraz 90, 70, 50, 30 metrów (wśród mężczyzn).

Martyna Stach wygrała konkurencję 70 metrów z wynikiem 318 punktów oraz zdobyła brązowy medal na odległość 30 metrów z wynikiem 345 punktów. Na odległości 60 oraz 50 metrów była dwa razy w pierwszej ósemce! Natalia Michalska zdobyła brązowy medal na odległość 50 metrów z wynikiem 317 punktów.

W strzelaniach drużynowych najlepiej zaprezentowąła się drużyna kobiet, która zajęła 3 miejsce. W 1/4 finału zwyciężyły z LKS Mazowsze Teresin z wynikiem 5:4. Niestety w półfinale musiały uznać wyższość zawodniczek ze stołecznego Marymontu po kolejnym emocjonującym barażu 26:28.

Drużyna męska przegrała swój pojedynek w 1/8 finału z jednym z żywieckich zespołów 2:6 i zajęła ostatecznie 11 miejsce.

W mikstach najlepiej zaprezentowali się Martyna Stach oraz Jakub Dutkowski, którzy zajęli 7 miejsce. W 1/12 finału pokonali zdecydowanie jeden z wrocławskich zespołów, a następnie w 1/8 finału wygrali w barażu z zespołem Marymontu 18:15. W 1/4 musieli uznać wyższość najlepszego żywieckiego miksta z wynikiem 0:6.

Mikst w składzie Natalia Michalska i Stanisław Sypion zajął 15 miejsce, a mikst Eweliny Jadczyk i Bolesława Szołtysika zakończył rywalizację na 18 miejscu.

W niedzielę odbyły się strzelania eliminacyjne o najważniejsze tytuły mistrzowskie. W 1/48 finału Bolesław Szołtysik oraz Stanisław Sypion zwyciężyli w swoich pojedynkach. Niestety wszyscy panowie w 1/24 finału musieli uznać wyższość swoich przeciwników.

Nasze trzy panie - Anna Szymańska, Małgorzata Janicka oraz Anna Kołodziejczyk niestety zakończyły swoją rywalizację w 1/24 finału.

Ewelina Jadczyk zwyciężyła pewnie w 1/24 finału z Martą Wysocką (UKS Hubal Białystok) 6:0. W 1/16 finału zmierzyła się z Kamilą Napłoszek (SŁ Marymont Warszawa). Niestety po zaciętej walce, aż do barażu, Ewelina musiała zakończyć swoją rywalizację ostatecznie na 19 miejscu.

Martyna Stach w 1/16 finału wygrała z zawodniczką Dominką Wolniczka (OŚ AZS Poznań) z wynikiem 6:4, a następnie w 1/8 finału spotkała się z Agatą Bulwą (MLKS Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska) i niestety musiała uznać wyższość tej zawodniczki 0:6. Martyna zakończyła zamagania na 16 miejscu.

Największym sukcesem tych zawodów było zwycięstwo Natalii Michalskiej i zdobycie przez nią tytułu Mistrzyni Polski Seniorek. Warto wspomnieć, że jest to historyczny moment również dla klubu, ponieważ do tej pory żaden jego wychowanek do tej pory nie sięgnął po najcenniejszy krążek w kategorii indywidualnej!

Natalia w 1/16 finału Jagnę Kornowicz (KS Drukarz Warszawa) 6:2. W 1/8 finały zmierzyła się z Kamilą Napłoszek, z którą wygrała dość pewnie z wynikiem 7:1 meldując się tym samym w najlepszej ósemce. W 1/4 finału spotkała na swojej drodze Magdalenę Śmiałkowską-Zawiszę (KS Społem Łódź). Po bardzo zaciętym i wyrównanym pojedynku zwyciężyła z wynikiem 6:4 wchodząc tym samym do strefy medalowej.

W półfinale zmierzyła się z Otylią Strzałką (LKS Lucznik Żywiec) wygrywając 6:2, a w finale rozegrał się pojedynek z Kariną Kozłowską (LKS Łucznik Żywiec), który również zakończył się wynikiem 6:2, co dało naszej zawodniczce złoto oraz tytuł Mistrzyni Polski.

Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom oraz trenerom - Dawidowi Michalskiemu oraz Klaudii Szmit!