top of page

Zwycięstwo Martyny Stach w Mistrzostwach Polski Młodzieżowców!

W dniach 26-28.07. w Dobrczu odbyły się XXXIX Młodzieżowych Mistrzostw Polski oraz LXII Mistrzostw Polski Juniorów. Nasz klub reprezentowało aż 12 zawodników w składzie:

Drużyna juniorek: Anna Kołodziejczyk, Alicja Gadula oraz Małgorzata Janicka

Drużyna juniorów: Stanisław Sypion, Piotr Andrzejczak oraz Bartosz Szatkowski-Mejer

Drużyna młodzieżówek: Martyna Stach, Natalia Michalska, Zuzanna Krochmalska

Drużyna młodzieżowców: Wojciech Tokarz, Szymon Stecki, Maciej Bossowski

W kwalifikacjach najlepiej spisali się: Martyna Stach - 1 miejsce, Anna Kołodziejczyk - 8 miejsce, Natalia Michalska - 10 miejsce, Stanisław Sypion - 11 miejsce, Wojciech Tokarz - 20 miejsce.

Indywidualnie z najlepszej strony pokazała się Martyna Stach, która w 1/16 finału pokonała Mariolę Michalską (LKS Łucznik Żywiec), w 1/8 Natalię Babiak (UKS Tramp Jarosław), w 1/4 Stefanię Andrzejewską (KS Płaszowianka Kraków, w 1/2 Łucję Wesołowską (UKS Talent Wrocław, a w finale zwyciężyła w pojedynku z Klaudią Płazą (LKS Łucznik Żywiec) i została Mistrzynią Polski Młodzieżowców na rok 2024!

Dobrze zaprezentował się również juniorski mikst w składzie Anna Kołodziejczyk i Stanisław Sypion, który zajął 3 miejsce! Kolejno wygrali w 1/8 z zespołem z KSŁ Mewa Kołobrzeg, w 1/4 pokonali zespół z Dobrcza. Ulegli dopiero w 1/2 finału mikstowi z Żywca.

Z dobrej strony pokazali się również Stanisław Sypion oraz Natalia Michalska, którzy zakończyli swoją rewalizację w najlepszej ósemce, zajmując odpowiednio 8 i 7 miejsce.

Stanisław w 1/16 zwyciężył w pojedynku z Jerzym Sputo (SŁ Marymont Warszawa), a w 1/8 wygrał z Nikodemem Głowaczem. Natalia pokonała w 1/16 Julię Oberdę (KS Agros Zamość), a w 1/8 Dorotę Miodowską (ULKS Zryw Dobrcz). W 1/4 uległa rywalce z wrocławskiego klubu Weronice Goclon.

Drużyna juniorek w składzie Anna Kołodziejczyk, Alicja Gadula oraz Małgorzata Janicka zakończyła zmagania na 5 miejscu. W 1/8 finału pokonały zespół KS Społem Łódź. Po zaciętej walce i awarii sprzętu w 1/4 finału z UKS Tramp Jarosław zakończyły swoją rywalizację.

Drużyna juniorów w składzie Stanisław Sypion, Piotr Andrzejczak oraz Bartosz Szatkowski-Mejer uplasowała się na 6 miejscu.

W klasyfikacji klubowej zajęliśmy 5 miejsce, a w klasyfikacji województw nasze województwo wygrało rywalizację.

Gratulacje dla naszych zawodników oraz trenerów - Klaudii Szmit oraz Dawida Michalskiego!